Kde bolo tam bolo, priletel raz jeden holub a s ním i jeho holubica a s nimi celý ich kŕdeľ holubov a spravili si z domu svoj domov. Tam priviedli na svet svoje prvé holúbätká. Realizácia 3-izbového dvojbytu nedostala svoje meno „Holubí dúm“ náhodou. Byt, bol predelený na dve samostatné časti, ktoré vedia fungovať spolu i osve. Dvojizbová časť sa volá „Hrdličkino hniezdo/ Dove nest“ a izbobyt či garsónka je „Ako pierko/ Like a Feather“. Pierko má samostatnú prezentáciu a tu je viac o Hniezde a koncepte celého bytu, silne inšpirovaného svetom holubov.

Celé Pierko a celá denná časť Hniezda sú vo veľmi neutrálnych farbách. Obe časti bytu používajú rovnaký nábytok aj zariadenie, všetky úložné priestory aj kuchyne sú riešené v bielej vo vysokom lesku a tá je sem-tam akcentovaná dvierkami v holubičej sivej a olivovo zelenej. Aj výrazné čierne úchytky sú súčasťou skriňových dvierok v celom priestore. Podlaha je neutrálna sivá, steny biele, ostatný mobiliár je biely, sivý či čierny, postele a gauče šedé, jedálenské stoličky biele vajíčkového tvaru. Osviežením je zelená trávička na malej zapustenej lodžii s reťazami miesto zábradlia. Zatiaľ, čo stôl v Pierku je biely a stolička transparentná, v časti Hniezdo sú tie isté kúsky čierne a dymovo priesvitné. Závesy tvoria kolekciu a gradujú od bielej v Pierku cez šedú v obývačke až po čiernu v spálni v Hniezde. Hodiny sú v garsónke medené a také isté sú v dvojizbáku čierne. Tvarovým akcentom dennej časti sú len kandelábre nalepené na šatníkoch pred kúpeľňou a modrý obraz nad gaučom. Pozerať sa na špachtľou maľovaný obraz je ako zblízka si prezerať pierka na hrudi holúbka.

Obklady a dlažby sú v oboch kúpeľniach z veľkoformátového sivého gresu zvýraznené čiernym špárovaním. Batérie a doplnky sú v kontrastnej čiernej. Drevený samorast, náhodne prinesený z lesa ešte pôvodným majiteľom, sa hodil do témy i nad sprchu :). Krištáľmi vykladané nástenné svetlo prstencového tvaru v kúpeľni a spálni nie je ničím iným ako obrúčkou pre hrdličku.

V spálni Hniezda sa razom všetko mení. To dali holubiemu páru o zásnubách na krídla jej žltú a jemu oranžovú farbu a nechali ich vymaľovať krídlami každému svoju stenu. Perie lieta, farby hýria. Sú dynamické, extatické, sýte, červené, čierne, zlatavé, …To zas pribudnú niekde dve malé milé vajíčka, z ktorých sa aj tento rok vyliahnu Serenato a Serenáta :)))