S pani Krupovou sa nám veľmi dobre spolupracovalo. Prekvapilo nás, že v našom neveľkom byte dokázala nájsť priestor na novú polizbu a navrhnúť zmenu využitia miestností tak, aby priestor viac vyhovoval našim potrebám. Oceňujeme, že venovala dostatočne veľa času rozhovoru o spôsobe, akým byt využívame a očakávaniam jednotlivých členov domácnosti, takže návrh, ktorý sme dostali, bol naozaj na mieru. Ďakujeme 🙂

Zuzana a Peter Ž.

Byt Legionárska

http://www.pluska.sk/pekne-byvanie/archiv/clanky/rekonstrukcia/caro-staronoveho.html

Good memories - Pekné bývanie

https://cs.airbnb.com/rooms/19077726

"Blue Church - Airbnb" recenzie hostí

„This apartment is well designed, attractive, and very comfortable. It is very convenient to the main train station.“

https://cs.airbnb.com/rooms/15640842

"V parku - Airbnb" recenzie hostí

Pre výber architekta môjho piateho bytu som si napísala zadanie, ktoré bolo zámerne trochu „prehnané“. Pre mňa bola dôležité vybrať niekoho, kto neurobí to čo chcem, ale kto mi poradí, ako to urobiť čo najlepšie. Dostala som 3 reakcie:

  1. urobíme za XX Euro toľko návrhov, kým nebudete spokojná,
  2. nechcete si to urobiť sama?
  3. patrila pani Krupovej : vaše požiadavky treba najprv dostať do „reality“, aby sa Vám osobne dobre bývalo.

To ma presvedčilo, že som našla človeka, ktorý nielen splní moje požiadavky, ale dá pozor na to, aby výsledné riešenie bolo aj dobré, aj pekné. Samozrejme, pozrela som si aj jej predchádzajúce realizácie. Zdalo sa mi, že sú aj pekné, aj nápadité, a nie sú ako od jedného autora – teda, že sú rôzne a všetko to boli pomerne malé byty. Dohodli sme sa, no mojou podmienkou bolo umiestnenie môjho rozkladacieho stola, ktorý si sťahujem už skoro 20 rokov. Podľa odšróbovanej nohy stola (potrebovali sme vzorku dreva) sme vo vzorkovni developera spoločne vybrali aj materiály dverí, podláh a obkladov. Netradičné umiestnenie dostali aj moje dve kreslá – sú staršie ako ja, takže „retro“ :).

Musím dodať, že po splnení mojich „nereálnych“ požiadaviek som dodala ešte ďalšie „nereálne“ požiadavky na riešenie bezbariérovej kúpeľne, ktorá by sa pri prípadnom predaji bytu ľahko dala opätovne predeliť na samostatné WC a kúpeľňu. Navrhnuté riešenie mi urobilo naozaj veľkú radosť.

 

Teším sa na výslednú realizáciu – byt sa bude zariaďovať až v roku 2019, takže je možné, že sedačky alebo svetlá vyberieme trochu iné – základný koncept sa už realizuje formou zákazníckych zmien.

Mária F.

Konzultáciu s bytovou architektkou som najprv vyskúšala zo zvedavosti, lebo ma na to nahovoril kolega, ktorý mi pani Krupovú odporúčal. Bola som však nadšená tým, čo všetko sa s naším malým bytom dá ešte spraviť a Líviin návrh si ma hneď získal. Návrh je veľmi účelný, navyše s prihliadnutím na naše špecifické potreby, keďže obidvaja s manželom sčasti pracujeme aj z domu a chceme mať každý vlastný pracovný priestor. Hoci priestor samotný sa nafúknuť nedá, Líviin návrh využíva priestor tak dokonale, že sa už neviem dočkať, kedy sa do toho pustíme. Okrem toho, komunikácia s ňou bola veľmi pohodová a príjemná, okrem koncepčného návrhu mi dala kopec dobrých tipov a určite rada využijem aj ďalšie služby, ktoré ponúka.

Vladimíra Č.

Spolupráca ohľadom dozariaďovania môjho bytu s bytovou architektkou Líviou Krupovou bola úplne super. Ja mám rada útulne bývanie, ale nemám talent na jeho zariaďovanie. Lívii sa podarilo v krátkom čase vytvoriť atmosféru domova v celkovo zladenom a okamžite obývateľnom byte, za čo som jej vďačná. Za jediný deň hľadania nového podnájomníka som si vyberala hneď spomedzi troch záujemcov, ostatné obhliadky som musela zrušiť! Bolo to akčné dobrodružstvo a zároveň výborný investičný krok, mám z toho nie len dobrý pocit ale aj vyššie nájomné. Treba zažiť :-).

 

Renáta G.

Keď som prvýkrát vkročila do bytu „50 odtieňov sivej“ na „Miletičke“ bola to láska na prvý pohľad. Lívii sa podarilo na skromných 35 m2 vytvoriť útulný a pri tom komfortný 2-izbový bytík. V ňom je využitý každý centimeter plochy bez zbytočných plôch na upratovanie. Byt bol pre mňa pri jeho kúpe prichystaný doslova a do písmena aj s papučkami, a tak som sťahovala len osobné veci. Lívia presne vie čo robí. Robí to s vkusom, citom a dáva do priestoru neskutočnú emóciu. Lívia si ma získala od prvého momentu svojim prístupom a vďaka nej som kúpu svojho prvého bytu v živote zvládla bez najmenších komplikácii, v extrémne krátkom čase.

Katka F.

Na prerobenie kuchyne sme sa odhodlávali veľmi dlho…, a potom sme stretli Líviu :). Zrazu niekto hovoril tou istou rečou ako my…Bolo až neuveriteľné, koľko rovnakých myšlienok nás počas prerábky napadlo. Sme veľmi vďační zhode náhod, ktoré nás k sebe „priviali“…Naša kuchyňa je presne taká, akú sme chceli. Nakoľko je v byte toho ešte dosť, čo treba vylepšiť, už teraz sa tešíme na pokračovanie. ĎAKUJEME!

 

Hana C.

Moja tretia spolupráca s Líviou a znova som maximálne spokojná! Na počiatku boli moje predstavy, ktoré sa po konzultáciách s ňou stali aj účelné, praktické, estetické a zároveň niečim zaujímavé 🙂 … premyslené do posledného detailu. Po ich zhmotnení Lívii neprestávam byť vďačná, za ich obohatenie. Mnohé veci by ma, nebyť nej, pred rekonštrukciou ani nenapadli, no veľmi napomohli kvalite nášho bývania. Ďakujem :).

Eva V.

Skvelá práca pani dizajnérky – éterickej osoby, s ktorou sa veľmi príjemne spolupracuje. Navrhla mi rekonštrukciu dvojizbového bytu tak, že je maximálne presvetlený, priestranný, z dvoch izieb mam 3 a stále dostatok priestoru. Môžem len odporúčať!!!

Adriana L.

Architektku Líviu Krupovú som oslovila na základe jedného časopisu, čo som si odložila ešte v r. 2010, teda pred štyrmi rokmi. Veľmi ma oslovil jej postoj: „Najväčšiu hodnotu rekonštrukcie vo všeobecnosti vidím v tom, ako dobre sa prestavaním priestor vyrieši, až potom príde na rad jeho vizuálne stvárnenie“. Presne v tomto duchu riešila aj náš rodinný dom. Dala nám na výber termín stretnutia a pozorne si prečítala naše predstavy. Brala do úvahy jednak náš životný štýl, ale ani na okamih nepustila z hlavy, ako vyriešiť dispozície tak, aby nám dom mohol pružne slúžiť aj po rokoch.

Júlia T.

Vďaka architektke Lívii Krupovej som uverila, že zázraky sa dejú. Aj na malom priestore dokázala vyčariť plne funkčnú kuchyňu v sexi outfite… :-). Bola som maximálne spokojná so spoluprácou a nezabudnem na pocit, keď som sa asi týždeň po dokončení rekonštrukcie v noci zobudila a sadla si v kuchyni na pár minút, tešiac sa, akú mám ja krásnu kuchyňu.

Monika Š.

Zaujímavé nápady, rozumné usmerňovanie, otvorená komunikácia za rozumnú cenu.

Pavol K.

Nikdy by mi nenapadlo, chodiť z obchodu do obchodu, všade nosiť vzorky a dokonca s nimi vyjsť pred obchod na denné svetlo a porovnávať, či sa k sebe hodia. Klobúk dolu, Lívia. Výsledok stojí za to!

Monika Š.