Mária F.

| 0

Pre výber architekta môjho piateho bytu som si napísala zadanie, ktoré bolo zámerne trochu „prehnané“. Pre mňa bola dôležité vybrať niekoho, kto neurobí to čo chcem, ale kto mi poradí, ako to urobiť čo najlepšie. Dostala som 3 reakcie:

  1. urobíme za XX Euro toľko návrhov, kým nebudete spokojná,
  2. nechcete si to urobiť sama?
  3. patrila pani Krupovej : vaše požiadavky treba najprv dostať do „reality“, aby sa Vám osobne dobre bývalo.

To ma presvedčilo, že som našla človeka, ktorý nielen splní moje požiadavky, ale dá pozor na to, aby výsledné riešenie bolo aj dobré, aj pekné. Samozrejme, pozrela som si aj jej predchádzajúce realizácie. Zdalo sa mi, že sú aj pekné, aj nápadité, a nie sú ako od jedného autora – teda, že sú rôzne a všetko to boli pomerne malé byty. Dohodli sme sa, no mojou podmienkou bolo umiestnenie môjho rozkladacieho stola, ktorý si sťahujem už skoro 20 rokov. Podľa odšróbovanej nohy stola (potrebovali sme vzorku dreva) sme vo vzorkovni developera spoločne vybrali aj materiály dverí, podláh a obkladov. Netradičné umiestnenie dostali aj moje dve kreslá – sú staršie ako ja, takže „retro“ :).

Musím dodať, že po splnení mojich „nereálnych“ požiadaviek som dodala ešte ďalšie „nereálne“ požiadavky na riešenie bezbariérovej kúpeľne, ktorá by sa pri prípadnom predaji bytu ľahko dala opätovne predeliť na samostatné WC a kúpeľňu. Navrhnuté riešenie mi urobilo naozaj veľkú radosť.

 

Teším sa na výslednú realizáciu – byt sa bude zariaďovať až v roku 2019, takže je možné, že sedačky alebo svetlá vyberieme trochu iné – základný koncept sa už realizuje formou zákazníckych zmien.

Mária F.