Vyrastala som na sídliskách v panelákoch, ale stal sa zo mňa centralista ako Brno a ak nehnuteľnosť, tak len v centre a z „tehličiek“. A predsa mi jeden „panel“ uprostred ružinovskej zelene prirástol k srdcu :).

Do panela sa ťažko vŕŕŕŕŕta…, a tak sme sa rozhodli nevŕŕŕŕŕtať. Nové rozvody elektriny sú ťahané sadrokartónovými stropmi. Pôvodne 2-izbová dispozícia, kde je medzi spálňou a obývačkou umiestnená kuchyňa s balkónom, wc a do kuchyne priechodná kúpeľňa, zostala nezmenená. Iba ten priechod cez kúpeľňu do kuchyne sme zastavali.

Vysoko praktická a na milimetre využitá kuchyňa je v prevedení svetlého jaseňa a čierneho dreveného dekoru, z ktorých je všetko – skrinky, dvierka, pracovná doska aj zástena. Doplnený bol aj stôl a čierne kresielka, kde sa krásne zmestia dvaja…a ešte aj jeden malý drzý vlasatý takmer biely maltezák :). Nadčasová kúpeľňa v zámerne trochu betónovom prevedení má horizontálne línie z chrómových líšt a vodovodné batérie s čiernou intarziou, čo jej dodáva nádych pánskeho luxusu. Vaňa bola nahradená sprchou a bývalý priechod do kuchyne zabrala na chlp presne práčka. V obývačke pribudol, asi ako mnohým, nový home-office. Aby už zariadený priestor dosiahol určitý pocitový charakter, steny v spálni aj obývačke získlali tapety s metalickým odleskom. Pôvodný gauč prekryli mega hrejivé dečky a zaklincovali to dva červené gýčové pusinkové vankúšiky povýšené na umelecké diela :). Hodiny v tvare lietadla sú nielen akcentom obývačky ale upútajú pozornosť už pri vstúpení do bytu. Aj v spálni si našiel miesto obraz s motívom lietadlovej vrtule. To si niekto veľmi rád v detstve skladal lietadielka :).

…A keď vyrástol, tak si celú elektriku, IKEA kuchyňu a bytové zariadenie v „novom“ byte spravil popri práci vlastnými rukami sám. Dalo by sa povedať, že sa nič nezmenilo, len nové nahradilo staré. No miesto, kde sa predtým iba bývalo, sa premenilo na milovaný domov, kde je radosť žiť.