„Marshall a Bonita“ sú 2 v 1. Dva byty na jednom liste vlastníctva.

Oba vedia fungovať nezávisle na sebe, no spolu vytvárajú nerozlučný harmonický pár.

On –  „Marshall“ – úsporná garsónka, 17 m2 byt  s 2 m2 balkónom nad Šancovou.

Ona – „Bonita“ – 3-izbový 55 m2 byt s 2 m2 balkónom nad Bjornsonovou: obývačka, spálňa, hala s kuchyňou, WC, kúpeľňa so sprchou a detská/hosťovská izba s lóžou za závesom.

Oba byty majú spoločnú vstupnú predsieň 2 m2 a pri vstupe Sherlocka :). Oba majú pôvodné drevené parkety a zvukovo-izolačné 3-sklá.

Spolu tvoria 4-izbový 74 m2 nárožný byt na 5.poschodí v bezbariérovom dome s výťahom, ktorý má panoramatické výhľady na Kolibu, YMCA, Rozhlas, Karpaty a vlastne pol Bratislavy 🙂

Marshall – bývanie ako u pilota v kokpite jeho lietadla, dynamický mužský element – urobí, ochráni, zabezpečí. Bonita – famme fatale medzi bytmi, ženská, plná svetla, tepla a života.

Bonita – byt plný prosperity sa ani inak volať nemôže. A ako vznikol Marshall? Šancová ulica má pôvod slova „Die Schanze“ z nemčiny a ide o označenie ochranných mestských hradieb, ktoré sa tu onehdá nachádzali. Za socializmu sa ulica volala Malinovského. Marshall Malinovský bol slávny vodca a najúspešnejší minister obrany sovietskeho zväzu. Metafora ochrany a obrany zostala zachovaná nie len v pomenovaní ulice ale aj v mojom príbehu.

Marshall a Bonita vedia spolu fungovať ako perfektný 4-izbový byt so samostatným krídlom pre rodičov s vlastnou kúpeľňou, vstavanou chladničkou na jahody a šampanské a balkónom. No Marshall je tu, aby chránil Bonitu a zabezpečil jej budúcnosť a prosperitu. Vie sa zmeniť na garsónku na prenájom, ateliér, home office, štartovací byt pre dospievajúce dieťa, alebo ako útočisko pre starnúceho rodiča či hosťovský byt,… to všetko popri hlavnom rodinnom dianí v Bonite. Keby Marshall vedel rozprávať, povedal by jej : „Ó, pre Teba padnem na zem rád“.

Svojim spôsobom je to príbeh ulice, také ako iné – krásne, nežné, jedinečné….