Realizácia Magic Gate alebo Magická Brána  je o skvelom bývaní vo veľmi príjemnej lokalite, keďže dom sa nachádza priamo na okraji zeleného parku. No najmä, je to byt, ktorý má Magickú Bránu, čo možno plní tajné priania :-).

Otvorený priechod z kuchyne do obývačky je zvnútra nosnej steny vyložený zrkadlom zo všetkých 3 strán. Dve protiľahlé zrkadlá vytvárajú nekonečné zrkadlenie a to tretie zhora uzatvára Bránu alebo Magic Gate. Tá šmahom čarovného prútika osvetlila a výrazne zväčšila už aj tak svetlý a pocitovo priestranný byt. Jej mágia je doslova všestranná. Zrkadlí z každej strany a to úplne všetko. Vidno cez ňu za roh a odraz je niekedy mnohostranný ako v kaleidoskope. Prvému prechodu cez Magic Gate sa však nič nevyrovná. Ten je stretom s nekonečnom. Doslova vás vtiahne, rozloží na atómy a vráti späť. To už chce rešpekt aj pokoru. Čo ak plní priania? Odporúčam sústredený pohľad do seba a jednoducho formulovať tajné prianie…Just make a wish…Abraka Dabra

Kompletnou rekonštrukciou získal byt nové okná, dvere, bezpečnostné dvere, znížené stropy a stierky, veľkým bonusom je podlahové vykurovanie a vlastný elektrický kotol. Obývacia izba s francúzskym balkónom  je orientovaná na západ. Hoci je v 3 smeroch tranzitná a má neuveriteľných len 13!!! m2, toto všetko sa do nej s prehľadom zmestilo: rozkladací gauč pre 3 na usadenie a pre 2 na prespanie, stolovanie pre až 6 osôb, z čoho 3 miesta na sedenie sú tvorenou 1 lavicou na denné vylihovanie, žlté kreslo pre VIP hosťa a priestor na mediálnu stenu. Tam sa zatiaľ nachádza obraz od Gustáva Klimta. Keď sa otvoria dvere na 1 m2 mini balkón s drevenou lavicou hneď dvaja sa vedia posadiť vedľa seba opretí chrbtom o zábradlie no nohami v obývačke :). Pri párty full-house režime tak 13 m2 obývačka pojme 12 hostí = zázrak! Cez zrkadlový priechod Magic Gate je obývacia izba prepojená s kuchyňou. Detská izba s jedným lôžkom je od kuchyne delená len posuvnými dverami a poskytuje dostatok denného svetla a prirodzené vetranie aj pre časť kuchyne s varnou plochou. Spálňa má veľmi pohodlnú posteľ, kozmetický stolček s komodou a celú stenu šatníkových skríň, čo vyzerá ako stena s tapetou. Priestranná kúpeľňa má sprchový kút riešený ako wet-corner. Jej okno je v lete zelené od stromov v parku.

Celý interiér z IKEA umožnil vytvoriť jeden funkčne aj farebne zharmonizovaný vizuálny celok výrazne obohatený zrkadlami. Z každého záberu žiari slniečková žltá, ktorá najviac vyskakuje pri hlbokej šedej. Kuchyňa je v centre diania i dispozície a vo vysokom lesku žiari v odtieňoch sivej a olivovo-zelenej. Celý interiér je veľmi jasne funkčne definovaný. Každá zóna, hoc nie veľká, funguje samostatne ale neustále využíva svetlo, odrazy, priehľady a výhľady z iných priestorov. Tým sa útla plocha 52 m2 bytu s 3 izbami dostáva na hranicu svojej využiteľnosti. Nespornú mágiu a zážitok z priestoru vniesla zrkadlová Magic Gate.