Stvárnenie Blue Church Apartment alebo Bytu pri Modrom kostolíku je inšpirované prvkami kostolíka ako aj dobou, v ktorej bol vystavaný.

Byt na 1.poschodí o ploche 40 m2 sa predával ako byt po rekonštrukcii. Išlo však ovybývaný byt po podnájomníkoch a naviac, nebol šťastne dispozične riešený. Otvorený vstupný priestor pre halu, kuchyňu, obývačku a jedáleň dokonca práčovňu bol tak poddimenzovaný, že tu nebolo kde zavesiť TV. Spálňa zas bola enormne veľká a nevyužitá. Neprehliadnuteľne krásne však boli vysoké stropy, staré parkety a krásne drevené okno s utešeným výhľadom na domy oproti s okenicami v toskánskom štýle – Malé Toskánsko. Aj po následnej rekonštrukcii sa dá o tomto byte povedať, že jeho najväčšia hodnota tkvie v lokalite, potom vo výhľade z okna a až následne v samotnej rekonštrukcii bytu.

Práve lokalita je unikátna. Spoza rohu dolieha v pravidelných intervaloch hlahol zvonov z Modrého kostolíka a priamym susedom je Gamča – Gymnázium na Grosslingovej. Oba objekty z predvojnového obdobia (vysvätené v roku 1913) sú ikonickými skvostami slovenskej architektúry vystavanými v štýle Secesie. Je to obdobie rozmachu, kedy páni nosia klobúky a dámy korzety a rozkošné šaty aj účesy. Bratislavčania plynule hovoria slovensky, maďarsky aj nemecky a Bratislava/ Prešpork/ Pozsony či Pressburg je predmestím Viedne. Priamo z Viedne sem premáva električka, po uliciach hrkocú koče a vozy no už aj prvé automobily. V tom čase má Bratislava 25 kaviarní, na uliciach rozvoniavajú legendárne Bratislavské rožky a tí slušnejší spoluobčania pľujú do pľuvátok. Tieto staré dobré časy z obdobia vzniku kostolíka boli inšpiráciou stvárnenia interiéru Blue Church Apartment. Tentokrát sa múza rozoznela v podobe zvuku. To pri prezeraní cenoviek v obchode o seba nechtiac cinkli 3 ťažké liatinové zvonom podobné lustre. Aj na byte vyzerajú ako zvony, zvonia ako zvony a ich dunivý hlas vás rozochvie a na hodnú chvíľu vám zastaví čas.

Rekonštrukciou sa podarilo vytvoriť vstupnú chodbu nepriamo presvetlenú cez spálňu pomocou okna s hodinami akoby zvesenými z kostolnej veže. Napriek komorným rozmerom má spálňa manželskú posteľ, písací stôl pod oknom, veľký šatník ba dokonca infra-saunu s levanduľovou arómou vo výklenku pôvodnej práčovne. Výšivky na obliečkach v spálni sú hravé ako celá výzdoba na fasáde Modrého kostolíka. Chodba v byte plynule vedie k jadru celého priestoru 3 liatinovým zvonom/ lustrom v obývacej izbe spojenej s jedálňou a kuchyňou. Z kostolných prvkov tu nájdeme aj priebežnú drevenú lavicu, strapce na ťažkých závesoch a skriniach, svietnik, či košík s kvetmi na starosvetsky vyzerajúcej sivej almare avšak so zabudovanou modernou chladničkou a mrazničkou. Ozajstné hodovanie umožní spojenie stola zo spálne so stolom v jedálni – oba sú rovnakých rozmerov. Čierny kožený rozkladací gauč rovnako ako Smart TV nepoznajú v komforte kompromis. Honosný veľkopanský štýl podčiarkuje hnedá kravská koža na drevených parketách nalakovaných do vysokého lesku. Farebná škála interiéru bola verne prevzatá z Gamče. Prírodný kamenný obklad ako aj ostatné predmety majú celé spektrum sivej, hnedej a okrovej. Mosadzné zvonové lustre, úchytky ako aj tónované zrkadlo dodávajú interiéru dobový nádych.

Staromeštiansky duch miesta z roku 1913 sa vinie od kostolíka cez Gamču k susedovým oknám ako z Malého Toskánska a za hlaholu zvonov je slávnostne vítaný aj v Blue Church Apartment.

Veľká vďaka mužom, ktorí pomáhali pri tejto realizácii.