Máme domov pre Delfína! Nevieme zmeniť usporiadanie sveta tam vonku…., ale vieme vytvoriť svoj šťastný svet. Domov ako more lásky a bezpečia pre niekoho s dušou Delfína.

„Delfín“ je realizácia rekonštrukcie bytu, ktorý sa nachádza priamo nad legendárnym ružinovským kúpaliskom „Delfín“ v Bratislave. Cieľom je, aby ste sa doma cítili ako na dovolenke, kde „drinky na pláž!“ znamená nosiť drinky na gauč na pláži.

Dom s pôvodným terrazzom na chodbách je verejná Pláž. Vstup do bytu je privátnou kamienkovou Plážou vedúcou k Moru. Kúpeľňa ako more hrajúce všetkými farbami modrej. Belasé odtiene nebies pochádzajú z pôvodných sklených! znovu použitých obkladačiek, čo boli v byte spolu s x-krát nalakovanými dverami už v čase jeho vzniku. A ten uhrančivý modrý mramor? Presne také je More zvnútra pri potápaní. Prebleskujúcimi lúčmi sa vám rozkmitá piesočné Dno a slnečným jasom sa prežiari hravá morská Voda. Mušle na brehu, Hviezdice na dne mora. Nevedno kedy sa z mora pozeráte na Slnko a kedy na Slnko v mori. Množstvo nesúrodých modrých sa magicky zjednotí. Do morskej Hladiny strmhlav vpáli Čajka, a z nej sa vymrští ako v spomalenom zábere Raja, aby všetkých očarila svojim letom. Na obkladoch na stenách jasne vidím Morénu, Raju aj Morského Koníka už v papuli inej ryby, ktorého zachraňuje Morská Panna! Sľubujem, nič nehulím – ono to tam fakt je. Vôbec som to netušila a len veľmi postupne som ich rozoznávala, veď schovávačka je v mori hrou na prežitie. Iné je to s lustrom nájdenom pri kontajnery. Hneď som vedela, že On je moja Medúza. Keď sa nechá zasvietené len okrúhle zrkadlo, máme gýčov gýč. To pokojné Slnko na obzor padá na šíre moria. V poslednom lúči odveká horela hladina mora. Ananás = môj obľúbený prípitok „A na nás !“. Toaletné potreby sa decentne odguľkali rovno do truhlice s pokladom. Náhodne otvorím kinderko a tam? Doris! A úžasný autor fotografií a videa sa volá pán Hámorský? Chápete? „Aqua Dreams“ v priamom prenose. To nie ja, ale More chodilo za mnou všade, kam som sa pohla:))).

Zrkadlo ako Morské Akvárium, kde sa vznáša Raja, digestor je medeným periskopom Ponorky študujúcej morské dno, gauč s osuškou na pozadí morského piesočného dna s kyticou pestrofarebných kvetov zarážajúco presne pripomínajúcu Koraly aj s Rybičkami. Žiarivé stoličky v Admirálskej modrej sú plávajúcim morským prístavom, niečo ako Aqua Marina. Koráb lode obrástol Chaluhami, všade vejú záclony Morských Tráv. Vysoko nad hlavami sa tvoria svetelné vzdušné víry – ešteže sú na diaľkové ovládanie. Azúrová chladnička na Makrely a v kuchyni dve soľničky namiesto druhej cukorničky. Sladkú vodu oni nemusia. Deka s čiernymi bodkami kaviáru a hviezdice ako chrumkavé sušienky. Ale jednoznačne najkrajšie na tomto domove sú poletujúce chumáčiky vlasov a chlpov premiešaná ešte so stavebným prachom a drevenými pilinami – to je všadeprítomný životodarný morom unášaný Planktón.

Ako vyzerá človek, ktorý sa stotožní s týmto domovom? Obraz v spálni a vaše predstavy o povahe Delfína sú odpoveďou. Mladý, krásny, hravý, inteligentný, drzý, ušvitorený, učenlivý, vynaliezavý, priateľský, dravý, tímový, obetavý, a pritom cicavec, čo nevie dýchať pod vodou a rodí živé mláďatá??? Ako ja chápem, že Najvyšší mal na celý svet 7 dní, ale na Delfínoch veľmi cítiť, ako squelle sa pri tom zabával. A teraz úkaz úrazov a môj osobný vzor – Medúza. Krásna, ladná, magická a tak priesvitná, že cez jej vodu v tele vidno morskú vodu za ňou. A nevie plávať ??? More si ju unáša a stará sa o ňu, prináša jej všetko, čo Ona potrebuje. Aj keď je to absurdné a vyzerá to ako chyba v systéme, nie je to tak. Všetko je zámer, a je to jednoduché, len pre nás často nepochopiteľné.

Treba len viac Žiť a Byť a menej Robiť….A more Hojnosti príde samé k nám :). Túto realizáciu som preplávala na jeden dych a prúd či flow ma sám od seba unášal vpred.