Na odporúčanie klientov z minulosti sa mi ozvali moji noví klienti – 4 členná rodinka. Obaja manželia pracujú z domu a vychovávajú dve tvorivé dcérky v 3 izbovom byte s plochou 76 m2. Požiadavka bola, aby každý člen rodiny získal svoju privátnu zónu, a to bez výrazných búracích prác. Manžel pracoval zo spálne, manželka z detskej izby. Keď sa deti vrátili z družiny automaticky nastali neriešiteľné problémy. Dievčatá sa predbiehajú v manuálnej tvorivosti, šijú, majstrujú, tvoria o 106. V skratke, všetko bolo všade. 

Po dispozičnom zásahu sú deti najmä a ich všetky veci výlučne v detskej izbe. Domáca pani má svoj príležitostný pracovný kútik a svoje veci v spálni a manželovi pribudol Kumbál na home-office a jeho náradie. Stačilo prebúrať okienko, ktoré kedysi na balóne už bolo a „upratať“ priestor. V finále má každý to svoje súkromie a byt sa dokonca delí na detské a rodičovské krídlo. No dramatické vylepšenia nastali aj v stredovej dennej časti bytu. Obývačka slúži aj ako hosťovská izba a jedálenský stôl za zväčšil zo 4 na 6. Kuchyňa prešla z tmavého kúta do svetlého epicentra bytu s výstupom na balkón. Výhodou je, že spolu s ostrovčekom vie na nej variť hoc aj celá rodinka naraz. Nový kumbál či pol-izba oproti hlavným dverám prirodzene vytvorili novú vstupnú zónu, ktorá v byte pred tým nebola. Najvtipnejšie na riešení je, že lavicu na topánky pri vstupných dverách sme povýšili na kuchynskú kanapu a stáva sa tak miestom pre leňošenie VIP hostí. Je rovno oproti balkónu a má nádherný výhľad na rastúci brečtan… no leháro na daydreaming ako vyšité :)))

Len pre zaujímavosť. Reakcia klientov na riešenie bola “ nás by to nikdy nenapadlo“ a moja prvá myšlienka, keď som uvidela byt: “ Oni to nevidia???“ :)))

Najviac ma teší, že klienti, čo prišli na dobrú referenciu už odporúčaných klientov ma odporúčajú ďalej.

IKEA 3D planner:

https://kitchen.planner.ikea.com/sk/sk/planner/?projectId=A735618F-ABFD-4318-9F3F-845E18D2CD1F&ref=share


S pani Krupovou sa nám veľmi dobre spolupracovalo. Prekvapilo nás, že v našom neveľkom byte dokázala nájsť priestor na novú polizbu a navrhnúť zmenu využitia miestností tak, aby priestor viac vyhovoval našim potrebám. Oceňujeme, že venovala dostatočne veľa času rozhovoru o spôsobe, akým byt využívame a očakávaniam jednotlivých členov domácnosti, takže návrh, ktorý sme dostali, bol naozaj na mieru. Ďakujeme 🙂 Zuzana a Peter Ž.
Byt Legionárska