Známa historická kolónia 10-železničiarskych domov ZENHAUS je z roku 1902 a vytvára jedinečnú atmosféru anglického vidieka. Lokalita pod železničnou stanicou je na skok od centra.

Interiér 2-izbového bytu „Nad záhradou“ je náznakovo riešený v duchu „Zlatej secesie“. Je doplnený obrazmi od Gustáva Klimta a korunovaný výhľadmi na 100-ročné stromy v záhrade. Má plochu 40 m2, 2 izby a vďaka vysokým stropom a klenbám byt dýcha priestorom a históriou. Je na 1. podlaží zo 4. Pozostáva z obývacej izby spojenej s kuchyňou (25 m2), z ktorej sa vchádza do komornej spálne. Tá má pracovný stôl s pohodlným kreslom ale aj „tajný východ“ do haly cez posuvné dvere predsadené pred sklo-betónovú stenu. Kúpeľňa so sprchovým kútom je spojená s WC. Takmer všetok nábytok a dekorácie sú zakúpené v IKEA. Aj umývadlo v kúpeľni je vyrobené z IKEA ovocnej misy. Suseda vyzvedá, či je na ryžovanie zlata…no nie je zlatá? Nedokáže pochopiť, že umývadlo s batériou tvoria kolekciu „Buď Labuť“ a je o smädnej labuti, čo sa prišla napiť vody v jazierku. Súčasťou obývacej izby je kuchyňa, zástup šatníkových skríň a knižníc, relax zóna tvorená rozkladacím gaučom a vitrínkami či už na čerstvo zakúpenú zeleninku z trhu na Žilinskej a či n-ročnú domácu od deda. Záhradná lavica, stôl i stoličky vytvárajú jedálenskú zónu a vizuálnou súčasťou obývačky je aj štýlový kovaný sušiak na prádlo ladiaci k lustru ako aj ostatným prvkom interiéru.

Na východ orientované okná spálne a jedálne sú „Nad záhradou“. Druhé okno obývačky je otočené do tichej Palárikovej ulice, ktorá si žije vlastným komunitným životom. Ku komornej atmosfére ulice neodmysliteľne patrí aj lokálna krčmička „U Lodníka“. Pri troche šťastia vám nový krčmár Sergej bude nosiť pivo rovno na parapet :-).

Celá ulica má farbu, chuť aj vôňu – a je prudko jedlá.