Extrémna premena investičného bytu za 12 dní! Celková plocha bytu je len 34 m2: obývačka s kuchyňou, samostatná spálňa, k tomu malá kúpeľňa, hala 1m2.

Cieľom rekonštrukcie bola zriadenie novej kúpeľne, nahradenie gamatiek radiátormi a zabezpečenie vlastného vykurovania plynovým kotlom. Kompletné zariadenie a doplnky ladené v tyrkysovej farbe sú z IKEA.

Námetom na stvárnenie kuchyne bol „babičkin kredenc“ a tyrkysová farba z tých čias. Obývacej izbe dominuje extravagantný luxusný luster, ktorý vytvára zaujímavú svetelnú scénu v celom priestore. Oproti vstupu je zóna relaxu so striebristou tapetou a pohodlným rozkladacím gaučom s leňoškou. Na stene oproti oknu je úložného priestoru až-až: šatníky, príborník, knižnica a za dverami vešiaková zostava. Kuchyňa s retro atmosférou je doplnená spotrebičmi v základnom štandarde. Pracovný stôl pri šatníku je na kolieskach a dá sa prisunúť k takému istému jedálenskému stolu pod oknom. Ich spojením vznikne párty stolovanie pre 6 osôb: 4 stoličky + konferenčný stolík ako lavica pre 2osoby. Samú ma prekvapilo, že napriek plejáde kumulovaných funkcií si obývacia izba zachovala pocit priestrannosti.

Spálňu tvorí dvojlôžko s nočnými stolčekmi, malý sklený stolík so stoličkou, nástenné zrkadlo s policou a 2 knižnice s nálepkami štebotavých vtáčikov. Kúpeľna, hoc maličká, zniesla nakoniec všetko, čo sa na plnohodnotnú kúpeľňu patrí. Každý prvok bol cielene vyberaný, rozpočet limitovaný.

Byt, tak ako Bonsaj, funguje na extra malej ploche do najmenšieho detailu – nový, voňavý s podmanivou atmosférou sa stal „pascou“ na podnájomníkov…prenajal sa pri prvej obhliadke :-).