Toto je druhý prípad kuchyne, v ktorej bola IKEA použitá proti svojej podstate = vyskladaj si ju z typových prvkov, navrhni a poskladaj si ju sám, návody zvládneš…a ušetríš.

Jednotlivé skrinkové zostavy tohto tvarovo atypického priestoru sa rozbiehajú na všetky smery, navzájom sa prelínajú, a predsa sú kol-dokla späté do jedného kompaktného celku kuchyne, baru, TV steny a pracovne. IKEA je vždy fajn a okamžite poruke, ale na Art-IKEA potebujete vysoko-zorientovaného dizajnéra a profi montážnikov. Ľudská práca vynaložená na takýto výsledok, sa môže vyšplhať až na samotnú cenu kuchyne. Výsledok však stojí za to. V obchodnom dome tak nekupujeme kuchyňu, ale materiál na ňu. Profi práca sa presúva do dielne. Art-IKEA je tak len pre náročných klientov, ktorí však nechcú čakať mesiace na atypickú výrobu. Kúpou kuchyne klient investuje do výtvarne pôsobiaceho interiérového diela. Toto je „Art-IKEA“.

Koncept kuchyne je ten istý ako v celom byte. Ide o pokračovanie „Black&Wood Industrial“ a „Ako zmeniť 1-izbový byt na 2,5“. Svetlo-sivé matné sú spodné kuchynské skrinky, zásteny sú leské biele, pracovná doska a pracovný stôl čierne. Antracitová leská je v obývačke na TV skrinkách ale aj všade tam, kde je vizuálnou súčasťou obývačky. „Wood“ ešte len príde k slovu v podobe jedálenského stola, knižníc a solitérov. „Industrial“ naplno zaznie, keď bude nad varnou dosku namontovaný digestor Potentiell. Teším sa na dokončenie a profi fotky :-).