Obyčajne chceme viac ako máme. A keď je málo a treba veľa, tak nezostáva nič iné len dať veľa na málo :)).

Osamelá žena so synom bez svojej rodiny i ródiny (krajiny) dostala na mňa kontakt s referenciou, ktorá ma z duše rozosmiala. Vraj jej z jej starého 2-izbáku vyčarujem pocitovo aspoň 6-izbák. Zrejme nie na izby ale na zóny určite. V každom rohu bude mať niečo iné, kde jedno bude končiť, tam hneď niečo druhé začne. Určite nebude veriť, čo všetko sa vie zmestiť do jej 48 m2 bytu. Nuž, stalo sa:

Vstupný šatník 6m2, centrálna obývacia izba s jedálňou a kreslom pre hosťa 14 m2, komplet kuchyňa so závesným priestorovým digestorom 5 m2, detská izba 12 m2, spálňa s home-office 8 m2 a all-in-one kúpeľňa s elektronickým bidetovým WC len na 3 m2. Na oknách sú elektronické zatemňovacie rolety a v každej spálni stropná lampa s ventilátorom na diaľková ovládanie. Všetok interiér v jednotnom bielom prevedení vo vysokom lesku. Doružova sú ladené závesy a doplnky v spálni, dožlta a siva doplnky v obývačke a detskej izbe. Bielučičká kuchyňa s mramorovanou pracovnou doskou, bielučičká kúpeľňa s mramorovanými intarziami na vodovodných batériách, dve nízke ľanové taburetky a jedno strieborné zrkadlo so vzorom hadej kože. Interiér pôsobí ako víla – celá bíla prúsvitná.

Vytvorenie malej spálne z priestoru, kde bola pôvodne kuchyňa s oknom stálo za to. Majiteľka to má doslova na skok od písacieho stola do postele, ale vo svojej vlastnej izbe a tým sa zadanie naplnilo. Takmer plnohodnotný 3-izbový byt na 48 m2….tak veľa na tak málo :))).

Za priestorové majstrovstvo považujem detail otvorených dverí z kúpeľne v kuchyni.  Všade je využitý každý milimeter priestoru. V každom rohu je niečo iné, kde jedno končí, tam hneď niečo druhé začína. Neuveriteľné, čo všetko sa vie zmestiť do 48 m2 bytu.