Byt „Pohoda, klídek, …“ je na Tabakovej ulici a známa pesnička o „Polevím z vysokejch otáček, pohoda, klídek a tabáček…“ sa stala inšpiráciou pri riešení a stvárnení interiéru bytu. Tak ako v legendárnom seriáli „Priatelia“ aj tu sa vstupuje priamo do srdca bytu – otvorenej dispozície navzájom prepojenej obývačky, kuchyne, jedálne a neexistujúcej haly. Kto raz vstúpi ocitá sa v zajatí svetla, priestoru a až komixovo ladeného interiéru. Po namočení až po uši do vlastnej pohody prichádza nezvratná chuť realizovať najmä svoje vlastné sny. Jeden po druhom alebo aj viacero naraz. „Chci to tak mít, nejmíň na stálo“.

Nový a ešte neobývaný 3-izb. byt na Tabakovej ulici je na 1.poschodí s výťahom v slušnom uzamykateľnom dome postavenom v roku 1959. Výhľad z bytu je do slnečnej Mýtnej ulice, čo je spojnica medzi Račianskym Mýtom a Národnou bankou Slovenska. Odtiaľ nádherne vidno Bratislavský hrad a je to na skok do centra. Architektúra okolitých domov z 50-60-tých rokov tvorí starodávne sídlisko kedysi známe ako Malinovského. Rezidentské parkovanie je v okolí domu, no vlastníci domu môžu odsúhlasiť obmedzené parkovanie priamo vo dvore domu.

Čerstvo zrekonštruovaný a kompletne zariadený byt má obytnú plochu 61 m2 + cca 6m2 pivnicu.
Byt pozostáva z otvorenej haly, obývačky a kuchyne 28 m2, komornej spálne 11 m2, komfortnej detskej izby 18 m2 a kúpeľne s WC 4 m2 a šachty slúžiacej ako sklad.
Úplný „klídek“ je dosiahnutý zvukovo-izolačnými 3-sklami a bezpečnostnými dvermi Sherlock. Vo vstupnej obytnej zóne sú skombinované dva typy pôvodných drevených parkiet. Po obvode dubové polomatné a kolmo na ne sú kladené menšie bukové parkety vo vysokom lesku. „Leháro“ – teda rozložený gauč má svoje stavebne vymedzené zákutie. Aj obývačková „laivca“ s červeným bio-etanolovým krbom pod „obrazom božským“ je miestom, kde sa dá nádherne vyvaľovať pri hraní Kráľovského šachu. Pohostenie vtedy zabezpečia napr. široké parapety na oknách. Detská izba má posteľ s možnosťou dokúpenia druhej výsuvnej postele alebo úložného priestoru. Čierny rozkladací gauč je po rozložení plnohodnotným lôžkom pre dve osoby. Kuchyňa je presvetlená skolebetónom cez spálňu. Kúpeľňa má sprchový kút pre dvoch a prípravu na práčku. Byt má v izbách stropné ventilátory, v obývačke prípravu na klímu a veľa úložného priestoru. Zabudované sú chladnička, umývačka riadu, sklo-keramická doska, digestor a rúra. Byt je takmer výlučne zariadený nábytkom IKEA. Na nezaplatenie je spoločná chodbička pre 3 byty, do bytu sa tak dá vstúpiť rovno v papučkách.