Byt „V parku“ nie je len o byte ale aj životnom priestore v podobe uzavretého parku, čerstvo zrenovovaného domu z r.1902 a vôbec celej historickej Palárikovej ulice známej ako Kolónia Desaťdomov alebo Železničiarska kolónia. Park je neustálou súčasťou bytu na vysokom zvýšenom prízemí. Ak si vonku na záhradnej párty stúpnete na špičky, tak vám pani bytu môže podať misu s občerstvením priamo z okna. To nie je Byt ale „Bývanie V Parku“…. Čaro neopakovateľnej atmosféry bývania dopĺňa mikrokrčmička v suteréne domu….Byt je investíciou nie len do nehnuteľnosti ale aj starožitnosti a umeleckého diela o veľkosti bytu. Prípadné estetické alebo technické „nedostatky“ sú zámerom autora :-).

Zariadený 2-izbový byt s vysokými stropmi, klenbami, tehlovými stenami a pôvodnými dverami má rozlohu 40m2. Asi 4 m2 pivnica v suteréne je tiež s klenbou. Byt pozostáva z obývacej izby s kuchyňou (25 m2) a spálne s pódiom z neupraveného dreva s kôrou, kde je pracovňa. Spálňa je od vstupnej haly delená výkladovým oknom 2x2m, no napriek tomu sú „Spálnička“ aj „Kúlnička“ veľmi útulné. Kúpeľňa má sprchový kút a WC. Bonusom je malá externá komora s tehlovou stenou s pôvodnými raznicami na tehlách. Okná spálne a obývačky sú otočené do komunitnej záhrady na západ, druhé okno obývačky na juh do tichej uličky Palárikova. Byt je od A-po-Z zariadený na kľúč. Stačí sa zabývať „V Parku“. Majiteľom je mladý inovatívny investor, ktorý byt krátkodobo prenajíma cez Airbnb portál.

Tu sú niektoré hodnotenia jeho klientov:

-We simply loved this flat! We found home far away from our home…

-We were very happy with the apartment! Extremely spacious, convenient and beautifully decorated apartment!

-This is a 5 star place!

-I cannot speak highly enough about this apartment. I have stayed in 5-star hotels that compare poorly by comparison with it. The apartment is touched with design genius.

-The apartment really took our breath away. The personal touches and attention to detail of this flat was incredible!  We were really impressed with the general vibe of the place.

-Historical Wine Apartment is the most wonderful place to stay when in Bratislava! It was my best experience in Bratislava and my best experience during using AirBnb at all.